Які є види вейпа - класифікація агрегатів

З моменту появи на ринку першої електронної сигарети в цій сфері відбулося так багато змін, що на сьогоднішній день існує величезна кількість різноманітних вейпів, які відрізняються один від одного по потужності, функціоналу, дизайну, ергономіці, управлінню, типам елементів живлення, форм-фактору, класу і іншим показникам. Зрозуміло, що зорієнтуватися у всьому цьому різноманітті при виборі відповідного для себе пристрою буває досить складно. Але насправді, достатньо лише розібратися в класифікації вейпів, щоб значно спростити вибір.

Особливості пристрою і роботи вейпа

Насамперед слід визначити, що вейп, будучи електронною системою доставки нікотину, незалежно від класу, має однаковий пристрій і складається з трьох основних частин:

  • Батарейний блок;
  • Акумулятор;
  • Атомайзер.

Працює все це досить просто:

  • Акумуляторна батарея, що містить в собі елементи живлення і, найчастіше, плату управління всією системою, з'єднується з атомайзером;
  • В атомайзер встановлюється випарник або койли, а також заливається вибрана рідина;
  • При активації батарейного блоку кнопкою або через датчик затяжки, електроніка замикає ланцюг живлення, подаючи енергію на встановлений в атомайзері нагрівальний елемент;
  • Під дією напруги спіралі в атомайзері нагріваються, перетворюючи рідину, що надходить до них з резервуара через гніт, в пар;
  • У момент затяжки пар через випарну камеру і шахту воздуховоду надходить в рот і легені користувача.

Іншими словами, принцип роботи вейпа у всіх випадках однаковий, хоча самі пристрої можуть відрізнятися між собою, причому в окремих випадках ці відмінності разючі і можуть впливати на продуктивність, якість передачі смаку і інші споживчі характеристики.

Класифікація вейпів за типом

Щоб зрозуміти, яким чином працює той чи інший тип електронної сигарети, слід звернути увагу на їх базову класифікацію. В даному випадку важливо виділити три основні види вейпів:

  • Боксмоди;
  • Механічні моди вони ж мехмоди;
  • Pod-системи.

У кожного з цих типів електронних сигарет є свої переваги і недоліки, проте, про все по черзі.

Боксмоди

Це найпоширеніший тип пристроїв, які мають вбудовану плату, що дозволяє змінювати потужність і напругу для більш тонких налаштувань режимів вейпінга, найчастіше боксмоди оснащуються невеликими дисплеями, щоб користувач міг контролювати рівень заряду АКБ, актуальні настройки, опір спіралей і інші показники.

Крім того, бокс моди найчастіше пропонують досить високий рівень продуктивності, оскільки можуть працювати з двома або навіть трьома акумуляторними батареями підвищеної токовітдачі, що забезпечують до 300 Ватт потужності. Існують і більш прості моделі з вбудованими акумуляторами і потужністю на рівні 50-80 Вт.

Мехмоди

Конструктивно ці пристрої можна назвати найпростішими, проте в експлуатації вони вимагають від користувача певного досвіду, оскільки не мають вбудованої плати, яка дозволила б налаштувати той чи інший показник - лише корпус, акумулятор і атомайзер. Механічний мод - це свого роду особливий напрямок в вейпінзі, яким захоплюються ті, хто звик до безкомпромісних рішень. Ось тільки користувачам без досвіду впоратися з подібними пристроями буде складно, оскільки в них не передбачені контроль опору койлів, настройки потужності, немає навіть спеціальних плат, які забезпечили б захист від короткого замикання і інших неприємностей.

Pod-системи

Останнім часом саме ці легкі і компактні пристрої стали набирати величезну популярність завдяки максимальній простоті використання, достатньо лише підключити до батареї змінний картридж і стежити за рівнем її заряду, все інше система зробить за користувача, навіть живлення на нагрівальний елемент подається автоматично, завдяки спеціальному датчику тяги. У той же час, pod-системи працюють на досить низькій потужності і не дозволяють отримувати густі клуби пари, тому даний вид вейпів найкращим чином підходить для тих, що кидають палити, оскільки дозволяє повністю замінити звичайні сигарети.

Важливо також пам'ятати, що пристрої даного класу працюють на рідинах з сольовим нікотином, міцність яких часом досягає 50 мг/мл, а значить, зробити багато затяжок за один раз в даному випадку буде не можна.

Поділ в залежності від виду атомайзера

Відрізняються один від одного і атомайзери, які використовуються з тими чи іншими батарейним блоками. Причому, якщо від мода залежить потужність і функціонал, то атомайзер безпосередньо впливає на пароутворення і один з найважливіших показників вейпа - якість передачі смаку. Найбільш поширеними атомайзерами для вейпів на сьогоднішній день є:

  • RDA - дріпки або дріп-атомайзери;
  • RTA - баки;
  • RDTA - бакодріпки;
  • Картриджі - змінні елементи для pod-стістем.

Баки RTA

Це найпоширеніший вид атомайзерів, які в народі прозвали просто баками, принцип роботи той же, однак бак оснащений резервуаром для рідини, а тому більш зручний в експлуатації, оскільки однієї його заправки часом вистачає на цілий день використання. Головна перевага бака - зручність і автономність, оскільки він не вимагає постійної заправки, але є і недоліки у вигляді розміру (баки найчастіше помітно більше дріпок в довжину), а також трохи складніші в обслуговуванні через особливості конструкції. Втім, позбутися від другого недоліку досить легко, вибравши обслуговуваний бак, який працює на змінних випарниках.

Дріпки RDA

RDA - дріпки або дріп-атомайзери, не мають резервуара для рідини, а лише невелику ванночку для неї, яку доводиться періодично заповнювати, що може викликати деякі незручності, зате в даному випадку мова йде про рекордну продуктивність і передачу смаку. Іншими словами, RDA дають кращі смакові показники, а їх відкрита конструкція істотно спрощує процес зміни спіралей, однак при їх використанні флакон з рідиною доведеться завжди тримати при собі, оскільки заправляти дріпку потрібно чи не через кожні 6-15 затягувань.

Бакодріпки RDTA

RDTA - свого роду гібрид між баком і дріпкой. У цьому пристрої з'єднані зручність і практичність RTA з продуктивністю і прекрасною передачею смаку RDA. Виглядає бакодріпка, як звичайний RDA, під яким додатково розміщений резервуар з рідиною, яка подається на спіралі через опущені в резервуар кінці гніту.

Картриджі

Картриджі або поди - ці максимально прості пристрої, які використовуються з батарейками від pod-систем і по компоновці більшою мірою нагадують баки, з однією лише відмінністю, вони мають скромні габарити і розраховані на досить низьку продуктивність.

Класифікація за типом управління

Відрізняються електронні сигарети між собою не тільки конструктивними особливостями, а й функціоналом. Наприклад, вейпи бувають з автоматичним або ручним керуванням.

Автоматичні

Автоматичне керування найчастіше реалізовано в стартових наборах і pod-системах, на корпусі яких найчастіше присутня лише одна єдина клавіша Start, втім, навіть її може не бути. В даному випадку вбудована електроніка автоматично вибирає потужність роботи відповідно до опором встановленого випарника, а в окремих випадках може навіть автоматично подавати живлення на нагрівальний елемент, активуючись безпосередньо в момент затяжки. Такі пристрої вважаються найпростішими в експлуатації, а їх власникам залишається лише стежити за рівнем заряду акумулятора і своєчасним поповненням запасів рідини.

Ручні

У вейпах з ручним керуванням все набагато складніше. На корпусі таких пристроїв, як правило, розміщені кілька клавіш і невеликий дисплей. У цьому випадку користувач може самостійно вибрати потужність і навіть режим роботи гаджета, перемикаючись між режимами роботи, в тому числі виставляючи коефіцієнт опору в залежності від матеріалу, з якого виготовлені спіралі. Такі пристрої вважаються одними з найбільш просунутих, вони дозволяють досягти оптимальних показників по продуктивності і повноті передачі смаку, однак для управління ними потрібна деяка вправність.

У чому різниця між одноразовими і багаторазовими сигаретами

Незважаючи на величезну різноманітність пристроїв самого різного типу, на ринку все ще існує поділ на багаторазові й одноразові електронні сигарети. Втім, стосується вона в більшій мірі атомайзерів, які використовуються с гаджетами. Так, багаторазовими можна назвати чи не всі присутні в продажу вейпи, а ось одноразовими найчастіше є pod-системи, вірніше, картриджі для них. В цьому випадку у користувача немає можливості змінити випарник і навіть додати рідину в резервуар, тому, як тільки рідина закінчується, картридж необхідно викинути і замінити новим.

Який вейп вибрати

Вибір вейпа - справа суто індивідуальна. В даному випадку складно сказати, який саме пристрій найкращим чином підійде тому чи іншому користувачеві. Однак можна відзначити кілька особливостей, які допоможуть краще зорієнтуватися при виборі:

  • Pod-системи - компактні, легкі і прості пристрої, які не вимагають від користувача ніяких знань і навичок і дозволяють, перш за все, ефективно замінити звичайні сигарети для тих, хто кидає палити;
  • Боксмоди - відмінно підходять для тих, хто бажає стати просунутим вейпером, маючи під рукою пристрій, що пропонує широкий функціонал і непогану продуктивність;
  • Мехмоди - підходять для тих, хто звик до ультимативних рішень і не терпить компромісів ні в чому, а також розуміє, як обслужити атомайзер, щоб не спровокувати коротке замикання.

35881 28.07.2020